Pristatymas

Kodėl „Polaris“ arena?

Pastaraisiais metais greitas Lietuvos vystymasis ženkliai pakeitė tai, kaip mes linksminamės. Naktiniuose klubuose laikas praleidžiamas vis rečiau, mūsų mėgstamų atlikėjų muziką nešančių fizinių plokštelių albumus perkame vis mažiau, o dabar esame pripratę daug naudotis tiesiogiai – internetu, išmaniaisiais įrenginiais arba gyvai vykstančiais pasirodymais. Koncertai, teatras ir įvairūs gyvosios pristatymo formos renginiai tampa vis populiaresni. Didžioji dalis iš pramogų pramonės judančių lėšų yra sutelkta į koncertus ir kitus gyvus pristatymus, iš jų gaunama emocija skatina fanus vėl ir vėl pirkti bilietus.

Lietuva yra gana unikali – kadangi šalis yra maža, visa teritorija pasiekiama per kelias valandas automobiliu, daugiausia važiuojant gerai išvystytais keliais. Tai sukūrė situaciją, kai gyventojai noriai išeina iš savo gimtojo miesto, kad pamatytų teatro spektaklį, aplankytų koncertą arba dalyvautų įvairiuose renginiuose. Ypač aktyvus šis procesas vasarą, kai dešimtys tūkstančių žmonių lanko įvairias vietas tiek kaimuose, tiek mažuosiuose miesteliuose. Pastaraisiais metais ši tendencija auga.

Bilietai.lt duomenimis, 2021 m. vasaros sezonu, nuo gegužės iki rugpjūčio Lietuvoje vyko 757 renginiai, į kuriuos buvo parduota iš viso per 175 tūkstančius bilietų! Čia neįskaičiuoti įvairūs turgūs, parodos ir panašūs renginiai, kuriems bilietus taip pat dažnai perkama iš anksto. 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu buvo parduota per 426 tūkstančius bilietų, o 2023 m. vasarą – net per 533 tūkstančius bilietų! Tai labai greitas ir fantastiškas vystymasis. 2020 m. koronaviruso laikotarpiu ši tendencija nebuvo iškraipyta, o netgi skatino atviro oro renginių skaičiaus ir apimties didėjimo tendenciją.

Logiška pasiūlyti augimo tendencijos idėją, kuri iš pradžių gali atrodyti netgi prieš srovę, tačiau jos esmė yra paprasta: sukurti pramogų parką toli nuo miesto triukšmo, gražioje gamtos aplinkoje, kur renginiai vyktų nuo sienos iki sienos – skirtingi festivaliai, koncertai (tiek su tarptautiniais, tiek su vietiniais atlikėjais), klasikinės muzikos renginiai, vasaros teatrai, liaudies renginiai, šokių ir dainų šventės, vasaros mugės, stovyklavimo vietos, parodos, privačios šventės – numatyta per 5 mėnesius šiltuoju laikotarpiu, kad įvyks daugiau nei 50 renginių su daugiau nei 100 tūkstančių lankytojų. Jie vyks idiliškoje, jaukioje vasaros ir gamtos aplinkoje kartu su saulėlydžiais ir žvaigždėmis, kurių miesto sąlygomis niekada nepavyktų pamatyti tokiomis spalvomis.

Mes kuriame daugiafunkcinę, iš dalies atvirą vasaros renginių areną, kurią projektavo pripažinti architektai. Tikras medinės architektūros šedevras! Tai ne tik gražu, bet ir funkciškai puikiai tinka įvairių pobūdžių renginiams gamtoje. Pirmąjį tokią objektą planuojame pastatyti Estijoje. Ilguoju laikotarpiu galėtų būti bent dvi tokios arenos : viena – Pietų Estijoje, kita – Šiaurės. Taip pat šią koncepciją plėtojame už Estijos ribų.

Turime žinias, patirtį ir viziją.

Projekto iniciatoriai muzikos ir pramogų pramonėje jau yra 30 metų. Turime labai plačią žinių bazę apie tai, kaip galėtų atrodyti estetiškai aukšto lygio, optimali ir praktiška pramogų ir koncertų arena.

Naudodamiesi keliais inovatyviais sprendimais ir kurdami naujus verslo modelius, esame pramonės lyderiai, siekdami sumažinti rengėjų projektų riziką ir priklausomybę nuo esamos konjunktūros, tuo pačiu metu sukurdami reikšmingą konkurencinį pranašumą, skatinant įvairius rengėjus, atlikėjus, teatrus ir kitus naudoti „Polaris“ areną kaip savo vasaros renginių vietą.

Didelį dėmesį skiriame gamtos aplinkos išsaugojimui, žaliems sprendimams ir inovacijoms. Tikslas yra sukurti parko tipo kompleksą, kuris apimtų areną, festivalio aikštę, automobilių stovėjimo aikšteles, palapinių miestelį, nakvynės ir restoranų pastatus, taip pat kelias didesnes šeimoms skirtas pramogų atrakcijas, visą būtiną infrastruktūrą. Viso to rezultate susiformuos labai didelis žiūrovų traukos centras ir atskiras turizmo objektas

Meistriška architektūra

Projekto išeities taškas – rasti standartinį sprendimą, kuris gerai veiktų skirtinguose gamtiniuose kraštovaizdžiuose, nežinant jį supančios aplinkos. Unikali ir monumentali pramogų vieta tinka tiek festivaliams, tiek įvairioms vasaros renginiams, pradedant teatru ir baigiant turgumis bei koncertais.

Toks turizmo ir lankymo magnetas turi didelį potencialą aktyvuoti kaimo vietoves. „Polaris“ arena yra iš modulių sudaryta sistema, kurioje greitai išdėlioti moduliai aplink parterį užtikrina geriausią panoraminį vaizdą į sceną iš visų sėdimųjų vietų. Sudaromas žvaigždės formos pagrindinis planas, iš modulių galima pastatyti tiek keturiakampį, tiek didesnį žvaigždės formos variantą. Kiekvienas su medžio lentomis dengtas modulis yra konstruktyviai savarankiškas blokas.

Pastato architektūrinis sprendimas grindžiamas užduoties maksimalia sąveika su aplinkos gamtos kraštovaizdžiu, būdamas tarsi išorinės erdvės tąsa. Atvirų fasadų ir parterio be stogo dėka užtikrinamas lauko efektas, kuris gali būti uždengtas nepalankioms oro sąlygoms arba privatumo poreikiui iškilus. Jausmą būti gamtoje padeda žolėmis padengtos žemės plotas. Toks vidinės ir išorinės erdvės sujungimas taip pat suteikia galimybę plėtoti plotą už arenos ribų.

Arenos talpumas yra gana didelis – apie 5000 žmonių, kas suteikia galimybę surengti ir tarptautinių atlikėjų pasirodymus. Prireikus galima išjungti skirtingas zonas, kad pritaikytume areną įvairaus masto renginiams, nesukeldami tuščio pastato būsenos. Pirmas tribūnų lygis pakeltas 80 cm aukštyje, kad ir vaikui sėdint pirmoje eilėje būtų galima matyti virš priekinio žmogaus galvos. Taip pat visos parterio naudojamos kėdės gali būti pastatytos po tribūnomis. Už tribūnų yra tualetai, persirengimo kambariai, kavinė ir VIP zona. Scenos dydis pasirinktas taip, kad būtų užtikrintos būtinosios charakteristikos – grindų aukštis 1,6 m, gylis 12 m, plotis 18 m ir scenos bokšto aukštis 12 m priekyje ir 8 m gale. Scenos konusinė forma užtikrina gerą matomumą iš tribūnų.

Išsikrovimo dokas scenos lygyje tiesiai iš išorės erdvės, kad būtų galima pervežti šou ar pasirodymo įrangą į sceną. Visi likę užkulisiai koncentruojami už scenos. Persirengimo kambariai ir biuras sumontuoti atitinkamai 2-am ir 3-am aukštams. Scenos modulio trikampio korpuso viršuje yra žemės lygyje įrengtas sandėlis, iš kurio galima perkelti įrangą tiesiai už scenos

Projektuotojas: Salto AB OÜ

Architektai: Maarja Kask, Ralf Lõoke

Techninės charakteristikos

Arena yra atvira 4-5 mėnesius nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo, bet ji gali būti naudojama ir žiemos laikotarpiu, pvz., masiniams sporto renginiams, čiuožimo aikštėms, Kalėdų šventėms, mugėms ir kt.

Pateikti skaičiai gali šiek tiek skirtis nuo galutinio projekto.

IEŠKOME

„POLARIS“ ARENAI

TINKAMOS